Karambol na łódzkim skrzyżowaniu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Karambol na łódzkim skrzyżowaniu

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności poważnego zdarzenia drogowego, do którego doszło 20 lutego 2020 roku o godzinie 18:50 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Obywatelskiej. Z uwagi na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, śliskie nawierzchnie zachowajmy zdrowy rozsądek i dostosujmy prędkość do warunków drogowych.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierujący bmw, jadąc al. Jana Pawła II od strony ul. Pabianickiej w kierunku centrum, w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem. Bmw zjechało na przeciwległe pasy ruchu i zderzyło się z sześcioma pojazdami tj. reanult, mercedesem, toyotą, vw i dwoma fiatami. W wyniku tego zdarzenia 5 osób trafiło do łódzkich szpitali. Policjanci przerpowadzili szczegółowe ogledziny miesjca zdarzenia jak i uczestniczacych w nim pojazdów. Dodatkowo przesłuchali świadkow wypadku. Decyzją prokuratury 28-letni kierujacy został zatrzymany.  Zarówno skrzyżowanie jak i droga w kierunku Pabianic były całkowicie zablokowane na czas policyjnych działań. Mundurowi wyznaczyli objazdy.

Apelujemy o szczególną ostrożność. W ciągu dnia panują dodatnie temperatury, jednak im bliżej pory wieczorowo nocnej spadają nawet poniżej zera. Powoduje to, że nawierzchnie ulic stają się bardzo śliskie. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących na drodze warunków.

  • policjanci wykonują oględziny na miejscu wypadku drogowego. w tle rozbite samochody, wozy straży pożarnej i strażacy
  • policjanci wykonują oględziny na miejscu wypadku drogowego. w tle rozbite samochody, wozy straży pożarnej i strażacy