Historia jednego poślizgu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Historia jednego poślizgu

Utracił panowanie nad pojazdem i uszkodził pięć zaparkowanych aut, wraz z pasażerem trafił do szpitala. Mundurowi zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy.

16 lutego 2021 roku około godziny 7:20 dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Zbąszyńskiej. Natychmiast w rejon wskazany w zawiadomieniu pojechali policjanci z drogówki. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili że 24-letni kierujący bmw jechał ulicą Zbąszyńską ,w kierunku ul. Brukowej. Podczas wyprzedzania innego pojazdu, nie zachował szczególnej ostrożności, utracił panowanie, zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w słup a następnie w zaparkowaną toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że toyota uderzyła w bmw, które przepchnięte uderzyło w peugeota, a ten w skodę. W sumie uszkodzone zostały cztery zaparkowane auta. W rozmowie z mundurowymi na temat zaistniałego zdarzenia 24-latek przyznał, że z uwagi na jego nadmierną prędkość i oblodzenie jezdni wpadł on w poślizg i wówczas doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny – był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia kierujący i jego 22-letni pasażer trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci apelują o ostrożność


Dodatnia temperatura powietrza oraz nocne przymrozki, to sytuacja powodująca niebezpieczne oblodzenia jezdni. Kierowcy tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd za kierownicą może skończyć się tragicznie.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

  • Uszkodzone pojazdy
  • Uszkodzone pojazdy, samochód sprawcy, radiowóz policji.