Policjanci odzyskali trzy utracone pojazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Policjanci odzyskali trzy utracone pojazdy

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zabezpieczyli trzy pojazdy francuskich marek o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Każde z aut nosiło ślady ingerencji w pole numerowe. Jak się okazało, jeden z samochodów został skradziony dwa lata wcześniej z parkingu przyblokowego na terenie Łodzi. Pochodzenie pozostałych jest ustalane.

Policjanci specjalizujacy się w zwalczaniu przestępczości samochodowej w ciągu ostatniej doby zabezpieczyli trzy pojazdy pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa kradzieży. Odnalezienie aut jest wynikiem sprawdzenia zdobytych informacji, odnosnie możliwości wstawienia do dwóch komisów na terenie Łodzi, samochodów z przerobionymi numerami VIN. Dzięki pomocy ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi,  potwierdzono że jedno z odzyskanych aut zostało skradzione w 2018 roku z terenu parkingu przyblokowego na jednym z łódzkich osiedli. Kolejne dwa pojazdy z częściowo zeszlifowanymi i przebitymi numerami fabrycznymi czekają na ustalenie swoich właścicieli. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę około 100 tysięcy złotych.

  • Na zdjęciu widoczny fragment parkingu policyjnego. Wśród aut stojących na parkingu widać znajdujący się na drugim planie oznakowany radiowóz policji. W centrum zdjęcia znajduje się pojazd marki Citroen  koloru grafitowego.
  • Na zdjęciu widoczny fragment parkingu policyjnego. Na drugim planie radiowóz oznakowany policji. W centrum zdjęcia dostawczy odzyskany pojazd - to jest dostawczy Peugeot koloru białego.
  • Srebrny samochód zabezpieczony przez policjantów