Bezpieczna droga do szkoły 2020 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły 2020

Dziś kończą się wakacje, a już jutro 1 września dzieci wrócą do szkół. Aby był to bezpieczny powrót, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w sierpniu sprawdzali stan oznakowania i zabezpieczeń znajdujący się w pobliżu placówek oświatowych. A od pierwszego dnia nauki czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych łodzian bezpośrednio przed szkołami.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci częściej niż w wakacje będą uczestnikami ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci już od połowy sierpnia sukcesywnie prowadzili lustrację dróg. Podczas działań swoją uwagę skupiali na wyszukiwaniu nieprawidłowości, mogących powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Ze szczególną uwagą sprawdzali prawidłowość oznakowania przejść dla pieszych, stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz sprawność sygnalizacji i prawidłowość działania cykli świetlnych. Większość nieprawidłowości stwierdzonych przez funkcjonariuszy dotyczyło słabo widocznych znaków drogowych oraz oznakowania poziomego w rejonach szkół. Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania i innych usterek zostały na bieżąco przekazywane odpowiednim organom, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem zdążyli uzupełnić braki i dokonać niezbędnych napraw.

Jak co roku, wraz z pierwszym dzwonkiem, w całym kraju ruszają wzmożone działania prewencyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania te potrwają do 7 września 2020 roku. W tych dniach policjanci wraz z funkcjonariuszami łódzkiej Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem małych łodzian. Przyjrzą się zachowaniom zarówno kierujących jak i pieszych. Sprawdzą stan trzeźwości, oraz prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Zwrócą też uwagę na sposób parkowania aut w rejonach szkół.


 

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi


 

  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi stoją wokół oznakowanego radiowozu
  • Policjantka mierzy prędkość przed jedna ze szkół