Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanych o wtargnięcie na murawę stadionu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców w ciągu minionej doby zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o wtargnięcie na murawę stadionu piłkarskiego. Do tego chuligańskiego incydentu doszło w trakcie trwania spotkania 2 ligi piłkarskiej pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, które odbywało się 25 lipca 2020 roku. Dodatkowo do komendy zgłosiło się dobrowolnie 2 kolejnych podejrzanych. Cała dwunastka usłyszała już zarzuty, wkrótce objęci zostaną zakazami stadionowymi.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców oraz funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KMP w Łodzi prowadzą intensywne czynności związane z ustaleniem sprawców wtargnięcia na stadion przy al. Piłsudskiego 138 grupy pseudokibiców. Do tej pory w sprawie zatrzymano 10 osób, z czego 5 minionej doby. Kolejne 2 osoby zgłosiły się same, widząc swoje wizerunki opublikowane i rozpropagowane za pośrednictwem mediów. Zatrzymanie dwóch spośród podejrzanych możliwe było dzięki dobrej współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i ich rozpoznaniu w tym środowisku. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 20 do 45 lat. Jeden z podejrzanych usłyszał dodatkowo zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej piłkarza. Zatrzymanym grozić może teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności, ponadto zostali oni objęci zakazami stadionowymi.

 

Policjanci apelują!!!

 

Każda z osób posiadających informację na temat kolejnych sprawców zajścia na stadionie proszona jest o kontakt z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców pod numerami:  47 841 35 16,  47 841 35 17  oraz  516 438 896, 720 646 852. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość wszystkim, którzy pomogą w ustaleniu personaliów podejrzanych. Wizerunki tych osób zamieszczane są sukcesywnie na stronie KMP w Łodzi.

 

Link:

http://www.lodz.policja.gov.pl/eld/komunikaty-1/aktualnosci/51032,Policjanci-poszukuja-sprawcow-wtargniecia-na-murawe-stadionu.html

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego sprawcę wtargnięcia na murawę boiska.
  • Policjant konwojuje zatrzymanego sprawcę wtargnięcia na murawę boiska
  • Policjantka wykonuje daktyloskopię zatrzymanemu sprawcy wtargnięcia na boisko