„Na dozorze” sprzedawał narkotyki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

„Na dozorze” sprzedawał narkotyki

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali 25-letniego mieszkańca dzielnicy Łódź-Górna, który handlował narkotykami. Mężczyzna notowany był wcześniej za podobne przestępstwa i został objęty dozorem elektronicznym. Czas pobytu w mieszkaniu wykorzystał na rozkręcenie nielegalnego procederu.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z łódzkiej komendy miejskiej już od jakiegoś czasu przypuszczali, że 25-latek z dzielnicy Górna może zajmować się przestępczym procederem związanym z handlem środkami odurzającymi. 16 sierpnia 2019 r. policjanci postanowili odwiedzić młodzieńca w jego mieszkaniu. Gdy mężczyzna zaskoczony wizytą funkcjonariuszy otworzył drzwi, policjanci spytali się go, czy posiada w swoim domu niedozwolone substancje. Ku zaskoczeniu mundurowych lokator wydał im torebkę, w której znajdowały się różnego rodzaju środki odurzające i substancję psychotropowe. Badania z użyciem testerów narkotykowych potwierdziły, że zabezpieczone środki stanowią min. mefedron, amfetaminę oraz THC (,czyli substancję stanowiącą główny składnik marihuany). Łącznie policjanci zabezpieczyli około 240 gramów substancji narkotycznych, wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków oraz pieniądze w kwocie 3500 złotych mogące pochodzić z przestępczej działalności. Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci zauważyli, że ma on na nodze bransoletkę dozoru elektronicznego. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że w związku z objęciem dozorem przez sąd za inne przestępstwo nie może opuszczać swojego lokum. Dalsze czynności podjęte przez stróżów prawa pozwoliły na przestawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży dwóm osobom. Takie czyny zagrożone są w polskim prawie karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Opr. kom. Marcin Fiedukowicz

 

  • Na zdjęciu widzimy leżące na stole torebki strunowe z różnymi substancjami psychoaktywnymi, wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie 3500 złotych