Aktualności

Amator marihuany z okolic Zgierza w rękach kryminalnych

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 143 gramy marihuany. Czarnorynkowa wartość takiej ilości narkotyków szacuje się na ponad 7000 złotych.

12 sierpnia 2019 roku kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi podjechali w okolice Zgierza. Z informacji, do których dotarli mundurowi wynikało, że w jednej z posesji mogła znajdować się znaczna ilość marihuany. Na miejscu policjanci zastali zaskoczonego 35-latka, który po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że pomaga jedynie w prowadzeniu legalnego sklepu z artykułami konopnymi i nie dysponuje niedozwolonym asortymentem. Następnie, mężczyzna pokazał stróżom prawa 3 słoiki suszu roślinnego. Po przebadaniu suszu testerem okazało się jednak, że znajduje się w nich ponad 143 gramów marihuany. Amator marihuany został zatrzymany. 35-latek próbował wytłumaczyć policjantom, że posiada ten narkotyk na własny użytek. Stróże prawa przeszukali również sklep oferujący artykuły konopne, jednak nie ujawnili tam nielegalnych substancji. Podejrzany, który jak dotychczas nie był notowany, usłyszał zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości, co jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KPP Zgierz.

 

  • Zdjęcie jest zrobione na Komisariacie w Zgierzu. Widać na nim stojącego mężczyznę na korytarzu , tyłem odwróconego do aparatu. Trzyma go policjant, który jest ubrany w mundur policyjny.