Aktualności

Driftował pod sklepem. Okazało się, że był pijany i pod wpływem narkotyków.

18 latek w nocy driftował BMW pod sklepem na Retkini. Na miejsce mieszkańcy wezwali drogówkę. Wówczas okazało się, że młodzieniec nie dość, że jest pijany to również jest pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

11 sierpnia 2019 roku około godziny 22:20 patrol łodzkiej drogówki został wezwany na ul. Kusocińskiego, gdzie na parkingu pod sklepem miał „szaleć” kierujący BMW. Mundurowi którzy przyjechali na interwencję, szybko ujawnili driftującego kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 18 latek nie dość, że nie posiada prawa jazdy, porusza się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, to również jest pijany. Podczas kontroli stanu trzeżwości urządzenie wskazało aż 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W trakcie gdy policjanci oczekiwali na przyjazd holownika do zabezpieczenia pojazdu, uwagę mundurowych przykuł jeszcze jeden szczegół - oczy 18 latka. Wygląd źrenic sugerował, iż może on znajdować pod wpływem narkotyków. W związku z tym podejrzeniem funkcjonariusze z mężczyzną pojechali do Instytutu Medycyny Pracy na badania. Po przeprowadzonej próbie okazało się, że w jego organizmie znajduje się THC. Mężczyźnie pobrano krew do szczegółowych badań. 18 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za wykroczenia m.in. za kierowanie pojazdem bez uprawnień, za co grozi mu mandat w wysokości 500zł.

 

Policjanci przypominają !!!!

 

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwy kierowca to potencjalny morderca na drodze!

Pomimo wielu apeli policji i wielu zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców ( od początku 2019 roku na terenie miasta Łodzi, nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 116 zdarzeń drogowych, w tym 35 wypadków w których 1 osoba poniosła śmierć , a 42 zostały ranne), wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Tylko od początku wakacji na terenie miasta, fukcjonariusze łódzkiej drogówki ujawnili 223 kierujących na podwójnym gazie. Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu nawet ta najmniejsza , zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a przede wszystkim obniża koncentrację. Pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również, a może przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reaguj widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawaj obojętny również wtedy gdy widzisz zataczającego się rowerzystę - poinformuj o tym policję.Twoje powiadomienie może zapobiec tragedi na drodze.

 

st asp Marzanna Boratyńska

WRD KMP w Łodzi.