„Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy!” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

„Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy!”

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w trosce o bezpieczeństwo młodych łodzian opracowali i wdrażają adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych program profilaktyczny „Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy!”.

W ramach wieloaspektowego działania, z inspiracji funkcjonariuszy i we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Zakładem Karnym w Łowiczu, został zrealizowany film profilaktyczny z udziałem osadzonych, obrazujący proces destruktywnej przemiany osób, które eksperymentowały ze środkami psychoaktywnymi i popełniały czyny zabronione. Ukazanie procesów, które w nieodwracalny sposób wpływają zarówno na zmiany zachodzące w organizmie, jak i determinujące zmianę życia, ma szansę poruszyć emocje widza i zmusić go do refleksji, obalając powszechny mit o tym, że środki psychoaktywne nie wywierają istotnego negatywnego wpływu na życie ludzkie.

Skonsultowany z Łódzkim Kuratorem Oświaty program uwzględnia rozpowszechnienie materiału filmowego podczas organizowanych w jego ramach spotkań z uczniami wszystkich łódzkich szkół ponadpodstawowych - liceów, techników i szkół branżowych, by uświadamiając młodych ludzi o zagrożeniach oraz konsekwencjach, także prawno - karnych, ograniczyć w przyszłości liczbę przypadków łamania prawa, w tym w kategorii przestępstw okołonarkotykowych.

Inauguracja programu odbędzie się w dniu 18 października 2018 roku o godz. 11:00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana ul. Wojska Polskiego 83 w Łodzi, a czas realizacji programu został zakreślony na rok szkolny 2018/2019.

 

Pliki do pobrania

  • 18 KB