Aktualności

Debata społeczna dla mieszkańców osiedla Łódź-Zarzew

06.09.2018 roku w Domu Kultury „Zarzewie” w Łodzi przy ul. Tyrmanda 4 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez IV Rewir Dzielnicowych VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Tematem przewodnim była idea propagowana przez mundurowych - "Komunikacją podstawą bezpieczeństwa".

Debatę poprowadziła st. sierż. Kamila Borowska - terenowy dzielnicowy IV Rewir Dzielnicowych VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Policjantka omówiła strukturę funkcjonowania Komisariatu wskazując jego granice terytorialne. Zaprezentowała również analizę przestępczości na przedmiotowym terenie. Na temat Rewiru IV głos również zabrał mł.asp. Kamil Ślusarczyk - terenowy dzielnicowy, który omówił jego charakterystykę. W trakcie spotkania zaprezentowano min. program Dzielnicowy Bliżej Nas, mający na celu ułatwienie kontaktu mieszkańców z terenowym dzielnicowymi i poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie osiedla. Ponadto zaprezentowano funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przedstawiając jej założenia i cele oraz sposób działania aplikacji Moja Komenda. Uczestnicy debaty czynnie brali udział zadając liczne pytania dotyczące omawianych problemów. Mieszkańcy zgłosili kilka nurtujących ich problemów, w tym dotących zakłóceń ciszy nocnej i parkowania w miejscach niewyznaczonych. Podczas debaty poruszono kwestię bezpieczeństwa osób starszych, przedstawiono sposoby na unikanie oszustw metodami na wnuczka, policjanta czy urzędnika. W trakcie spotkania z relacją na żywo odwiedziła nas osiedlowa telewizja relacjonująca wydarzenie w dzienniku wieczornym.

Funkcjonariusze VI Komisariatu KMP w Łodzi pragną złożyć serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Domu Kultury „Zarzewie”  w Łodzi, za pomoc w zorganizowaniu debaty.