Święto Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Święto Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi obchodzili dzisiaj swoje święto. Uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości odbył się na placu przed siedzibą I Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

Tegoroczne obchody, objęte patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zainaugurowała msza święta w Parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Następnie zebrani wzięli udział w ceremonii wręczenia odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku awansowało 503 funkcjonariuszy, w tym:

  • 2 w korpusie oficerów starszych,
  • 25 w korpusie oficerów młodszych,
  • 231 w korpusie podoficerów,
  • 155 w korpusie aspirantów,
  • 90 w korpusie szeregowych.

Wśród wszystkich wymienionych, aż 17 stopni zostało nadanych przedterminowo.

Podczas apelu do rąk funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi trafiły także Policyjna Odznaka Sprawności Fizycznej i nagroda za udział w XV Międzynarodowych Policyjnych Mistrzostwach Policji w Piłce Nożnej Drużyn Siedmioosobowych. Wyróżniono także 8 laureatów II etapu konkursu „Twój dzielnicowy”. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Łodzi wręczył im Wiceprezydent Miasta Łodzi Pan Wojciech Rosicki.

W trakcie miejskich obchodów Święta Policji Dyrektor Pani Monika Antosiak i przedstawiciele młodzieży z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi portret płk. Janusza Zygmunta Jagryma Maleszewskiego - Komendanta Głównego Policji Państwowej w latach 1926-1935. Ta wybitna postać będzie od tej pory patronem klas mundurowych o profilu policyjnym.

Podczas uroczystości nie zabrakło także gestów uznania i wdzięczności dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Insp. Paweł Karolak i przybyli goście podkreślali ich zaangażowanie i dziękowali za codzienny trud służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.