Aktualności

Uczniowie XXIV LO zwycięzcami etapu miejskiego konkursu o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

24 kwietnia br. w hali sportowej MOSiR w szranki o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi stanęły reprezentacje łódzkich szkół średnich. Młodzież konkurowała ze sobą w teście wiedzy i na torach przeszkód.

W zmaganiach wzięły udział drużyny z 11 łódzkich placówek edukacyjnych. O najlepszy wynik dla swojej szkoły walczyło czterech wybranych zawodników. Uczniowie próbowali swoich sił w przygotowanym teście wiedzy i podczas rywalizacji sportowej. Mieli szansę sprawdzić się na torze przeszkód, który jest obowiązkowym elementem na egzaminie rekrutacyjnym do pracy w Policji. Podczas spotkania z młodzieżą znalazł się tez czas na zajęcia z zakresu profilaktyki  i doboru do służby.

Zawodom, które przebiegły w duchu fair-play towarzyszyła fantastyczna zabawa i entuzjastyczny doping kibiców. Zmagania zakończyła dekoracja zwycięzców i wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu. Puchar za I miejsce z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi insp. Pawła Karolaka odebrała reprezentacja XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie XXXIV LO i XVIII LO. Tuż za pudłem stanęli zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

Wszystkie finałowe drużyny będą reprezentować Komendę Miejską Policji w Łodzi w konkursie na szczeblu wojewódzkim, który będzie miał miejsce pod koniec maja br.