Aktualności

W weekend na ulicach Łodzi odbędzie się kolejna edycja imprezy „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie”. Główne biegi zaplanowano na niedzielę 15 kwietnia.

Bazą imprezy będą okolice Atlas Areny na al. Bandurskiego - w tym miejscu przewidziany jest start i meta. 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Bieg „Ibuprom 5K.” Trasa biegu została wyznaczona ulicami :Bandurskiego, Krzemieniecką Konstantynowską al. Unii Lubelskiej. Przewidywany czas utrudnień w ruchu jest w godzinach 8:00 – 13:00

15 kwietnia 2018 roku odbędzie się „DOZ MARATON ŁÓDŹ oraz Ibuprom Sport PÓŁMARATON ŁÓDŹ”. Trasa obejmie sporą część ulic na Zdrowiu, Retkini, Rokiciu, centrum, starym mieście i w pobliżu Księżego Młyna, oraz katedry. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu, a komunikacja miejska pojedzie zmienionymi trasami.

Apelujemy do osób, które będą się poruszały tego dnia po łódzkich ulicach  o zapoznanie się z dostępną mapą  przebiegu maratonu.

Poniżej przedstawiamy godziny utrudnień w ruchu na poszczególnych ulicach

8:00 – 12:30
Bandurskiego jezdnia północna (Krzemieniecka – Włókniarzy)
Mickiewicza jezdnia północna (Włókniarzy – Kościuszki)

8:00 – 10:00
Kościuszki jezdnia wschodnia (Mickiewicza – Zielona)
Zachodnia jezdnia wschodnia (Zielona – Ogrodowa)

8:00 – 10:30
Ogrodowa jezdnia północna (Zachodnia – Nowomiejska)
Nowomiejska (Ogordowa – Podrzeczna)
Podrzeczna (Nowomiejska – Majzela)
Wolborska (Majzela – Franciszkańska)
Smugowa (Franciszkańska – Źródłowa)
Źródłowa (Smugowa – Wierzbowa)
Wierzbowa (Źródłowa – Północna)
Północna (Sporna - Franicszkańska)
Północna jezdnia północna (Franciszkańska – Nowomiejska)
Nowomiejska (Północna – Plac Wolności)
Plac Wolności strona zachodnia

8:00 – 11:00
Piotrkowska (Plac Wolności – Tuwima)
Tuwima (Piotrkowska – EC-1)
EC-1
Hasa (EC-1 – Targowa)
Targowa (Hasa – Nawrot)

8:00 – 11:15
Nawrot (Targowa – Piotrkowska)
Piotrkowska (Nawrot – Piłsudskiego)

8:00 – 14:15
Bandurskiego (Atlas Arena – Wyszyńskiego)
Wyszyńskiego jezdnia północna (Bandurskiego – Retkińska)

8:00 – 14:40
Krakowska (Konstantynowska – Biegunowa)

8:00 – 14:50
Biegunowa (Krakowska – Srebrzyńska)
Srebrzyńska (Biegunowa – Unii Lubelskiej)
Unii Lubelskiej (Srebrzyńska – Konstantynowska)

8:00 – 15:00
Konstantynowska (Unii Lubelskiej – Krzemieniecka)

8:00 – 15:15
Krzemieniecka (Konstantynowska – Bandurskiego)

9:00 – 11:30
Piłsudskiego górna jezdnia południowa (Piotrkowska – Przędzalniana)

9:00 – 12:00
Przędzalniana (Piłsudskiego – Tymienieckiego)
Tymienieckiego (Przędzalniana – Sienkiewicza)
Sienkiewicza (Tymienieckiego – Brzeźna)
Brzeźna (Sienkiewicza – Piotrkowska)

9:00 – 12:30
Radwańska (Piotrkowska – Politechniki)
Wólczańska (Radwańska – Różyckiego)
Politechniki jezdnia wschodnia (Radwańska – Mickiewicza)

9:00 – 12:45
Politechniki jezdnia zachodnia (Radwańska – Obywatelska)

9:30 – 13:15
Obywatelska jezdnia północna (Politechniki – Piasta)
Piasta (Obywatelska – Felsztyńskiego)
Felsztyńskiego (Piasta – Braterska)
Braterska (Felsztyńskiego – Wieniawskiego)
Wieniawskiego (Braterska – Obywatelska)
Obywatelska jezdnia północna (Wieniawskiego – Waltera-Janke)
Waltera-Janke jezdnia zachodnia (Obywatelska – Nowe Sady)

9:30 – 14:00
Wyszyńskiego jezdnia południowa (Waltera-Janke – Retkińska)
Wyszyńskiego obie jezdnie (Retkińska – Popiełuszki)

 

Zmienionymi trasami pojadą również autobusy i tramwaje na poniższych liniach:

4, 6, 15, 17, 43A, 43B, 55, 57, 59, 65A, 65B, 69A, 69B, 73, 74A, 74B, 76, 78, 80, 83, 85A, 85B, 86, 87A, 87B, 96, 97A, 97B, 99, N2 i 6MUK.

 

 

/źródło asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi/


 

Pliki do pobrania

  • 760.91 KB