Aktualności

Zapraszamy na konferencję "Jak rozpoznać i przeciwdziałać cyberzagrożeniom"

Rusza kampania informacyjna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowana wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi skierowana do osób dorosłych: nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz wszystkich odbiorców zainteresowanych prezentowaną tematyką.

 

 

Kampania ma na celu uzmysłowić skalę zjawiska cyberprzestępczości,  związanych z nim skutków, wskazać jakie symptomy mogą świadczyć o cyberuzależnieniu. Celem Konferencji jest wskazanie   i omówienie powagi przedmiotowego problemu oraz wypracowanie zasad i form pomocy dla osób dotkniętych tym zjawiskiem.

Okres wakacyjny jej momentem szczególnym, wówczas duża ilość czasu wolnego może skłaniać młodych ludzi do większej aktywności w sieci. Z uwagi na powagę przedmiotowego zjawiska, jak również w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży tuż przed zakończeniem roku szkolnego Komenda Miejska Policji w Łodzi przy współudziale Społecznej Akademii Nauk organizuje konferencję pn.

„Jak rozpoznać i przeciwdziałać cyberzagrożeniom”

Podczas Konferencji wystąpią znamienici prelegenci:

 

  • prof. dr hab. Grzegorz Ignatowski - „Zagrożenia w świecie dominacji smartfonów”
  • prof. dr hab. Justyna Zajdel - „Nadużycie związane z udzieleniem świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych”
  • prof. dr hab. Józef Bednarek - „Przemiany informacyjno – komunikacyjne i społeczno – edukacyjne w świecie realnym i wirtualnym”
  • dr Anna Andrzejweska - „Osobowe, rodzinne i społeczne aspekty aktywności nastolatków w cyberprzestrzeni”
  • mgr Barbara Michalska, mgr Agata Kobylińska - „Uzależnienie od internetu – pomoc w diagnozie problemu, planowanie pomocy i gdzie ją znaleźć”
  • kom. mgr Sławomir Szymański - „Przestępstwa komputerowe i odpowiedzialność karna w tym zakresie”
  • mł. asp. mgr Jakub Wilczek - „Współpraca pedagogów, nauczycieli, rodziców i opiekunów z łódzką policją”

Serdecznie zapraszamy do udziału w certyfikowanej Konferencji wszystkie zainteresowane omawianą tematyką osoby, wstęp wolny. Konferencja zapoczątkuje cykl szkoleń i warsztatów związanych z zapobieganiem problemom cyberzagorżeń, które będą kontynuowane podczas nowego roku szkolnego Przedsięwzięcie odbędzie się w dniu 22 czerwca 2017r. o godz. 10:00 w auli Społecznej Akademii Nauk mieszczącej się w Łodzi przy ul. Kilińskiego 98.

Zapraszamy do udziału i włączenia się w Kampanię!!!

 

Pliki do pobrania